Eredményesen szerepeltek iskolánk tanulói az országos kémia versenyeken

A Curie Kémia Emlékversenyt az idei tanévben a 34. alkalommal rendezték meg az általános iskolák 7-8. és a középiskolák 9-10-11-12. évfolyamos magyarországi és határainkon túli magyar tanulói számára. Ebben a tanévben 1200 diák indult a versenyen; iskolánkból nyolcan neveztek a hetedik, a nyolcadik és a kilencedik évfolyamokról. Versenyzőink közül hatan jutottak be a területi fordulóba: Hadházi Erik 7.A, Szávó Alvin, Mikó Nóra, Erdei Jázmin, Dajka Tamás 8.A és Fejes Dániel 9.A osztályos tanuló.  A területi fordulón nyújtott teljesítménye alapján Hadházi Erik jutott a legjobbak közé, ő az országos döntőn 13. helyezést ért el.

Egy másik nívós kémia versenyre, az Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenyre négy tizedikes diákunk nevezett. Az iskolai fordulóban két tanuló írt továbbküldhető dolgozatot. A verseny középdöntőjébe Cseh Rebeka 10.A osztályos tanulónk jutott, aki a II.B/1 kategóriában első helyezést ért el.

   Dr Bódi Antalné felkészítő tanár

A versenyzőknek és felkészítő tanáruknak szívből gratulálunk a szép eredményekhez!

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.