Ezüstérem a világ elitjében: Leendő diákunk és öregdiákjaink közös sikere a szorítóban!

A világ egyik legrangosabb utánpótlás ökölvívó eseményén, az Egerben megrendezett jubileumi, 75. Bornemissza Gergely Nemzetközi Ökölvívó Emlékversenyen fantasztikus eredmény született: Dévai Jázmin, a Nyíregyházi Box Club – Halker Király Team versenyzője ezüstérmet szerzett! Ez a hatalmas siker intézményünk, a Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium számára is óriási büszkeség, hiszen a lenyűgöző eredmény mögött szorosan összefonódik iskolánk múltja, jelene és jövője.

A nemzetközi szinten is kiemelkedő mezőnyben helytállni óriási fizikai és mentális felkészültséget igényel. Jázmin kitartása és tehetsége vitathatatlan, számunkra pedig külön örömhír, hogy a fiatal sportoló 2026 szeptemberétől már a mi diákunkként, gimnáziumunk köznevelési típusú sportiskolai osztályában folytatja tanulmányait! Biztosak vagyunk benne, hogy nálunk megtalálja azt a támogató közeget, amely egyszerre segíti a tanulmányi előmenetelét és a további sportsikereit.

Az Arany-család ereje: Öregdiákjaink a bajnokok mögött

Egy ilyen komoly nemzetközi érem sosem születik meg a megfelelő szakmai háttér nélkül. Iskolánk Minősített Tehetséggondozó Műhelyként nemcsak arra büszke, akivé a diákjaink a falaink között válnak, hanem arra is, amit a nagybetűs életben, szakemberként alkotnak.

Külön öröm és felemelő érzés számunkra, hogy Jázmin felkészülését és karrierjét egykori, szeretett tanítványaink egyengetik:

A Nyíregyházi Box Club vezetője, Molnár Bence, iskolánk öregdiákja, aki elkötelezett munkájával egy olyan műhelyt hozott létre városunkban, amely nemzetközi szinten is jegyzett versenyzőket nevel.

Jázmin felkészüléséért a legtöbbet tevő edzője pedig szintén volt diákunk, a profi ökölvívó Vitál Dominika. Dominika tapasztalata, szakértelme és a sportág iránti alázata példaértékű minden jövőbeli reménység számára.

Látni azt, ahogy egykori diákjaink vezetőként és edzőként egyengetik a jövő – és egyben a mi leendő – diákjaink útját, a tehetséggondozás legszebb formája. Bizonyítja, hogy az Arany János Gimnáziumban kapott alapok, a sport iránti szeretet és a kitartás valódi közösséget és generációkon átívelő sikereket teremt.

Szívből gratulálunk Dévai Jázminnak az ezüstéremhez, Molnár Bencének és Vitál Dominikának pedig a fantasztikus szakmai munkához! Jázmint szeptemberben nagy szeretettel és büszkeséggel várjuk az „aranyos” diákok közösségében!

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.